poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Frontplate dla CPU

Dzisiejszy wieczór był bardzo owocny, udało mi się zrobić Frontplate'a na coolera. Nazwę sam sobie dobrałem, bo nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałem ani tego nie widziałem. Pisałem o tym na którymś z wpisów. Planów było kilka, ale zdecydowałem się na ten najłatwiejszy - bez podświetlania i pleksi.
Materiałów jakich użyłem do budowy tego cuda to: • Tektura - nie taka zwykła, bardzo twarda, prasowana z folią aluminiową w środku
 • Naklejka o fakturze karbonu
 • Śrubki M3 + nakrętki
 • Dystanse 10 mm - skrócone o 1-2 mm
 • Metalowe logo "Intel core i7"
Wszystko zaczęło się od zdjęcia ostatniego fina z cooler i odrysowania go na kartce papieru. Potem dorysowałem obrysy wentylatorów i zabrałem się do pracy. Ustanowiłem środek, ażeby logo było centralnie  oraz ustaliłem gdzie powinny się znajdować śruby. Następnie wyciąłem z papieru obrys przykleiłem taśmą do tekturki i nożykiem wyciąłem pożądany kształt. Później pilnikiem wygładziłem zaokrąglenia i zabrałem się za oklejanie. Jeszcze w międzyczasie zaznaczyłem gdzie mają się znajdować otwory do mocowań. Teraz już poszło z górki, wiertarka, śrubki, nakrętki, dystanse i wszystko sklecone w całość. Ostatnim punktem było umieszczenie logo na środku. A przepraszam, na samy końcu było zamocowanie mojego frontplate'a na coolerze i zrobieniu zdjęć. Ciekaw jestem Waszych opinii.
Pozdrawiam


2 komentarze:

 1. Świetny pomysł, świetne wykonanie ;) Jak z temperaturami? Wbrew moim odczuciom, że nic się nie zmieniło to spadły/wzrosły? Tego ostatniego fina wymieniłeś na ten "frontplate", tak?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki. Co do temperatur to nie sprawdzałem, ale jak sądzę nie ma to większego wpływu. Ten Frontplate zamocowałem do ostatniego fina a nie zamiast niego.

  OdpowiedzUsuń